zakázkové krejčovství * historické kostýmy * dobová móda * středověké kostýmy * renesanční kostýmy * gotické oděvy * dobové oděvy * divadelní kostýmy * společenské a maturitní šaty * krejčovství * barokní a rokokové kostýmy * gothic móda * korzety * samet
Dobové kostýmy
O nás
... aneb kdo vám šije

Kateřina Bejčková * 1979

Narodila jsem se v Rokycanech u Plzně a kde také bydlím a provozuji zakázkové krejčovství. Do roku 2011 jsem spolupracovala s Divadlem J.K. Tyla v Plzni jako garderobiérka. K výšivce a hlavně k šití mě přivedla v dětství maminka. Po ukončení základní školy ve Strašicích jsem vystudovala obor dámská krejčová a v roce 1999 úspěšně odmaturovala. Před několika lety mě k šití historických kostýmů inspiroval můj "švagr" hudebník a já jsem se začala zajímat o dobové oděvy a zhotovování jejich replik. Své znalosti o historických oděvech se snažím stále více prohlubovat a rozvíjet.

Zabývám se tedy zakázkovým šitím nejen replik historických kostýmů, ale i divadelních a fantasy kostýmů, společenských a módních oděvů. Jsem dvorní švadlenou několika šermířských skupin a historických spolků a především středověké hudby Elthin. Oblékám také hrady a zámky. Vytvořila jsem série kostýmů například pro personál hradů Svojanov, Český Šternberk, Sovinec a Červený Kameň aj.

 

 

Katka Bejčková