Šaty ze století páry

Uff, tedy tyhle mi daly fakt zabrat. Jsem ráda, že už jsou dokončené, šití bylo dost náročné. Ale výsledek prostě stojí za to. Krásné šaty, jako vystřižené ze Zemanových filmových Verneovek, inspirované všudypřítomným kouřem, padajícími sazemi z komínů, hlukem všemožných strojů a s tím kontrastující jemnou elegancí dam.

Majitelkou šatů je členka taneční skupiny Althea.
Stačil jeden parostrojní festival v Holoubkově, kdy si ode mne jedny takové podobné šaty půjčila. A protože století páry má svůj půvab snad pro každého (tedy, když se zrovna nevykláníte z okénka vagónu a máte oči mourem a sazemi ze zběsile funícího komína zaváté, že začínáte vidět černobíle a škodolibý nos, plný hutného kouře se vám už těší na poskvrnění bělostného, krajkového kapesníčku), zalíbila se jí tahle krásná a romantická móda natolik, že musela mít své vlastní. A když musíš, tak prostě musíš ;-)

Tak vznikly tyhle, černobílý klenot šatníku, inspirovaný právě těmi několika kilogramy sazí a mouru v očích. Je na nich vidět kombinace vzorů, materiálů a hlavně drobné detaily, které přispívají k celkové eleganci a jisté křehkosti.

 

001 001 001 001