Historizující prapor pro Harcíře z Rokycan

Oslovili mě chlapci z šermířského a divadelního spolku Harcíři z Rokycan... zpět... vlastně oslovila jsem šermířský a divadelní spolek Harcíři z Rokycan... zpět, vlastně jsme se oslovili tak nějak navzájem. Oni by chtěli nový prapor pro skupinu, slavnostnější, v historickém duchu a já bych chtěla trochu propagovat svůj nový vyšívací stroj, jeho možnosti a nabídnout Vám všem možnost zhotovení praporů, vlajek, standart...

Dohoda proběhla a nastalo martýrium s návrhem praporu. Ono se říká, víc hlav víc ví, ale někdy to nemusí být úplně ku prospěchu věci. Má to být historický prapor? Z jakého období? Nebo historizující, tedy s moderními prvky v historickém stylu? Švabachem? Přečte to někdo? A musí to někdo číst? Doplňkový text latinsky nebo česky? Erb Rokycan, jako města, ze kterého skupina pochází nebo "jen" erb skupiny? Případně erby obcí, kde žijí členové? Nebo erby samotných členů (pokud jej mají). Jaká bude barevnost? Nějaké ilustrační motivy? Podvýšivka?

Nakonec došlo ke konsensu a byl zhotoven návrh, vymyšlen text, který vcelku odpovídá duchu skupiny :-). Prapor bude oboustranný, z jedné strany bude ilustrační text latinsky, z druhé česky.

Jsem sama zvědavá, jak se vše povede. Uvidíte určitě na mé chystané výstavě...

 

002 cz 002 cz