Das ist wirklich wunderbar, wunderschön aneb lancošská svatba

Na přání mých milých zákazníků z Rakouska jsem ušila dámský a pánský landsknechtský kostým na historicky stylizovanou svatbu. Kostýmy jsou samozřejmě ve stejných barvách, aby k sobě manželé krásně ladili. A krytí na pánském kostýmu sice manželka požadovala větší, ale nakonec jsme se domluvili a vzhledem k množství vdavekchtivých ženských účastníků svatby jsme od toho upustili :-D ;-)

Rakousko. Země, se kterou nás pojí dlouholetá společná historie. Sice se tam hodně dlouho třískali mezi sebou, Keltové a Rétové s Římany, Římané s Germány, do toho Bavoři a Slované, pak Frankové, s Franky se pak mlátili Babenberkové, kteří to nakonec neunesli a raději vyhynuli a mohlo by být v Rakousku nakonec krásně pod vládou Čechů, kdyby na Moravském poli nezmlátil Rudolf I. našeho Přemka Otakara II. A tak začala dlouholetá vláda Habsburků, kteří si nakonec osedlali i nás. A nebýt sedmi kulí v Sarajevu, kdo ví, jak by to vše dopadlo :-)

Přátelství, nepřátelství, hádky, pohoda... prostě společná dlouholetá koexistence s Rakušany mi připomíná svazek manželský. A kostýmy pro naše jižní sousedy jsem šila s přáním, aby jim ten jejich svazek vydržel dlouho. A v klidu, v lásce a štěstí...

Použité látky, vlněné sukno a lněné plátno, si zákazníci dodali sami.

 

001 001 001 001