Jaro + sluníčko = zvýšený zájem o náhlavní pokrývky

Jarní sluníčko už dokáže hezky hřát, takže pokrývka hlavy nás uchrání před úpalem, navíc ta žlutá koule umí i potrápit oční sítnice. A v dnešní době, kdy se navzdory všem radám prostě kvůli respirátorům brýle (ano, i ty sluneční) mlží, je nějaká čepka, klobouk nebo jiná pokrývka naší mozkovny často jedinou možností, jak si ochránit hlavu nejen před zmíněným úpalem, ale i oči před nadměrným světlem a ještě vypadat šik :-) A je fakt, že sluneční brýle prostě nejsou v jistých obdobích zrovna úplně LH.

Takže nezahálím a v současné době jsem si od šití šatů odskočila k pokrývkám hlavy. 2 středověké chaperony, u kterých je tedy lehce ponížena schopnost zastínit oči zepředu, nicméně jejich schopnosti stínění ze stran (a to z obou, zleva i zprava, díky staletím prověřenému systému „přehazovačky“) je nepřekonaná. Navíc jsou vybavené dlouhým „ohonem“, který může fungovat přesně jako ohon kravský při zvýšeném výskytu hmyzích otravů (třeba při rekonstrukci bitvy v deltě Dunaje).

Slaměný klobouk je určen pro divadelní představení, ale stejnou parádu udělá i při splutí nějaké z našich řek a ta, která jej bude nosit, se stane ozdobou vodáckých kempů. Stejně tak je možné ho vzít i do prostého „civilu“, k letním šatičkám, do kavárny...

A secesní černý klobouček? Ten je prostě elegantní bez jakýchkoli slov a bude tou pomyslnou třešničkou na celém kostýmu. Navíc cítit jarní větřík v peří na klobouku je prostě... povznášející.

 

001 001 001 001 001 001 001 001